تحلیل سه گانه قبل از | قبل از طلوع ، قبل از غروب ، قبل از نیمه شب

در معرفی امروز سه گانه ای را معرفی خواهیم کرد که فاصله ی ساختن قسمت اولش تا قسمت سوم ، ۱۸ سال تولید کشیده است ! با تحلیل سه گانه قبل از شامل قبل از طلوع ، قبل از غروب و قبل از نیمه شب همراه دژم باشید :

 

تحلیل سه گانه قبل از | قبل از طلوع ، قبل از غروب ، قبل از نیمه شب

 

در قسمت اول این سه گانه که قبل از طلوع نام دارد ، شما آشنا شدن دو شخصیت اصلی فیلم را مشاهده می‌کنید . سلین و جسی در راه رسیدن به یکی از شهر های فرانسه در قطار با هم آشنا می‌شوند . سلین اصالتاً فرانسوی است اما می‌تواند به خوبی انگلیسی صحبت کند ؛ به همین دلیل است که می‌تواند با جسی که یک توریست آمریکایی است ارتباط بگیرد و با هم صحبت کنند . پس از اینکه چند ساعتی با هم در قطار صحبت کردند جسی که باید زودتر از سلین از قطار پیاده شود ، به سلین پیشنهاد می‌دهد که با او پیاده شود و با هم این یک شب باقیمانده را بگذارنند .

 

تیزر سریال اختصاصی سوامپ تینگ ( شی مردابی ) منتشر شد + تصاویر جدید
ادامه
قبل از طلوع
قبل از طلوع

 

تاکنون خلاصه ی قسمت اول این سه گانه را بیان کردیم ؛ حال بهتر است در مورد این صحبت کنیم که چرا باید این فیلم را ببینیم . در نظر بعضی‌ها این فیلم کسل کننده است زیرا بسیار ریتم آرامی دارد و خبری از اتفاقات غیر منتظره نیست ؛ اما یکی از دلیل هایی که این فیلم جذاب می‌کند دقیقاً همین است ! شما شاهد مکالمه دو نفر که با هم هیچ آشنایی نداشتند هستید که در مورد چیز های مختلف با هم صحبت می کنند و این مکالمه و صحبت‌ها بخش اعظم فیلم را تشکیل میدهند . همانطور که گفتیم ، این فیلم بسیار دیالوگ محور است پس در آن دیالوگ هایی پیدا می‌شود که می‌تواند حالا حالا ها در ذهن شما ماندگار شود و اکثر دیالوگ های محشر آن در مورد عشق است .

 

قبل از غروب
قبل از غروب

 

فارغ از این نکات ، نکته ی دیگری که به شدت برایم جالب بود فاصله‌ی زمانی‌ای‌ست که که این فیلم ساخته شد ؛ اولین قسمت این سه گانه در سال ۱۹۹۵ ، دومین آن در سال ۲۰۰۳ و آخرین فیلم آن در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است . وقتی این سه گانه را مشاهده می‌کنید قشنگ پیر شدن طبیعی بازیگران و گذران زندگی را حس می‌کنید و این زمان است که باعث می‌شود انسان‌ها تغییر کنند . اما نمیشود این معرفی را تمام کرد و از بازیگران آن نام نبرد ؛ بازی عالی Ethan Hawke و Julie Delpy به تنهایی و در کنار همکاری آنها کاملا زیبا کار شده . چیزی که من در بازی Julie Delpy خیلی دوست داشتم لهجه ای بود که هنگام انگلیسی حرف زدن داشت . ناگفته نماند دو فیلم از این سه گانه جز ۲۵۰ برتر فیلم دنیا هستند . این سه گانه ارزش دیده شدن و همچنین زندگی کردن با تک‌تک دیالوگ‌هایش را دارد .

 

ددپول از بشکن تانوس جان سالم به در برد؟ کوین فیج پاسخ می‌دهد!
ادامه
قبل از نیمه شب
قبل از نیمه شب

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *