نقد و بررسی فیلم سینمایی رگ یابی ۱۹۹۶ | معتادان بریتانیایی غوغا می‌کنند

با نقد و بررسی فیلم سینمایی رگ یابی ۱۹۹۶ به کارگردانی دنی بویل و بازیگری ایوان مک کرگور همراه مجله سینمایی دژم باشید ؛ مثل اینکه هر وقت قرار است فیلمی بر اساس معتادان بریتانیایی ساخته شود ، در هر صورت این فیلم حداقل در یک بخش که عموما بخش ایفای نقش بازیگران است موفق ظاهر می شود ! 

 

نقد و بررسی فیلم سینمایی رگ یابی ۱۹۹۶

 

با نقد و بررسی فیلم سینمایی رگ یابی ۱۹۹۶ همراه دژم هستید ؛ این فیلم یکی از آن دسته فیلمهایی‌ست که بیش از داستان ، متکی به بازیگران ، کارگردانی ، ریتم و عوامل فنی همچون تدوین است . شاید بپرسید چرا ؛ این فیلم عملا داستان جذابی را به ما نشان نمی دهد ! گرچه این موضوع به صورت ۱۰۰ درصدی با ذات کمدی سیاه بودن این فیلم همخوانی دارد اما برخی اوقات از بی هدف بودن اتفاقات اعصابتان به هم میریزد ! البته از نظر تیم بازیگری و فیلمبرداری و کارگردانی ، این فیلم یکی از برترین فیلمهای زمان خود است که در همان موقع نیز مورد تحسین بسیاری قرار گرفت .

 

نقد فیلم تختی - مردی که میخندد
ادامه

نقد و بررسی فیلم سینمایی رگ یابی ۱۹۹۶

 

نحوه‌ی چیدن کاراکترها ، رفتارهای تیپی هر شخصیت و اتفاقاتی که گاهی این کمدی سیاه را به یک تراژدی بزرگ تبدیل می‌کنند ، همگی از مواردی هستند که رگ یابی را به یک فیلم زیبا تبدیل کرده اند . این فیلم با فقر ، مرگ ، زندانی شدن ، مواد مخدر و توهمات ذهنی شوخی‌های سیاه و تاریکی می‌کنند که کمتر به آنها خواهید خندید و بیشتر شما را به فکر فرو خواهند برد . البته در نقد و بررسی فیلم سینمایی رگ یابی ۱۹۹۶ باید به این موضوع اشاره کنم که فیلم عملا می خواهد نشان بدهد که تعاریف ما از دنیا همگی پوچ و بیهوده هستند و هرچیزی به راحتی می تواند تغییر کند و ثباتی در کار نیست . همانطور که در تمامی دیالوگهای فیلم نیز به این موضوع اشاره می شود و در انتهای فیلم نیز کاراکتر اصلی به آن اشاره می‌کند

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *