بررسی فیلم آشناپنداری | سفر در زمان با دنزل واشینگتن !

با دورنما و بررسی فیلم آشناپنداری ( بررسی فیلم دژا وو ) همراه مجله سینمایی دژم باشید تا سفر در زمان را به همراه دنزل واشینگتن تجربه کنیم !

با بررسی فیلم آشناپنداری ( بررسی فیلم دژا وو ) همراه مجله سینمایی دژم هستید ؛ فیلم دژا وو با بازی دنزل واشینگتن و به کارگردانی تونی اسکات ، در سال ۲۰۰۶ در سینماهای سراسر جهان اکران شد و به نمرات و فروش نسبتا خوبی دست پیدا کرد . درون‌مایه‌ی دژا وو ، چیزی‌ست که به آن عشق در یک نگاه می گوییم ؛ افسر پلیسی که عاشق یک قربانی از یکی از پرونده‌هایش می شود ؛ آن هم با نگاه به جسد نیمه سوخته اش ! و وقتی می فهمد که برای نجات او شانسی وجود دارد ، بدون توجه به اینکه قبول کردن این شانس چه عواقبی به همراه خواهد داشت ، دل به دریا می زند و قهرمان قصه می شود ! داستان فیلم دژا وو گودالهای فکری عجیبی دارد و سوالات بسیاری برایتان ایجاد می کند که نکته‌ی مثبتی‌ست ؛ اما در کل ، باید بدانید که این فیلم می خواهد در دنیای هیجان انگیز و علمی تخیلی خود باقی بماند و سعی بر این ندارد که پا فراتر بگذارد ! ( برای یک مثال مشابه ، نقد فیلم آپگرید را از دژم بخوانید )

 

بررسی فیلم دژا وو با بازی دنزل واشینگتن
با بررسی فیلم آشناپنداری ( بررسی فیلم دژا وو ) همراه مجله سینمایی دژم باشید تا سفر در زمان را به همراه دنزل واشینگتن تجربه کنیم !

 

فیلم آشناپنداری درباره چیست ؟

یک کشتی تفریحی که حامل ملوانان نیروی دریایی آمریکا و خانواده‌هایشان بود ، در حال انتقال آنها از بارانداز آلجیرز نیواورلئان به محل برگزاری جشن ماردی گرا است که ناگهان در حین حرکت منفجر می‌شود ؛ در اثر این انفجار ، دست کم ۵۴۳ تن از مسافران کشته می‌شوند . داگ کارلین ( با بازی دنزل واشینگتن ) از جانب سازمان ATF ( دفتر نظارت بر الکل، دخانیات، سلاح‌های گرم و مواد منفجره ) مامور رسیدگی به این حادثه می‌شود . وی در حین تحقیقات ، به تروریستی بودن این انفجار پی می‌برد . داگ همچنین با پاول پریزوایر از FBI آشنا می‌شود که در حال تحقیقاتی مشابه است . پاول از داگ دعوت می‌کند که با آنها همکاری کند تا با یک فعالیت گروهی متمرکز ، عامل بمب گذاری را شناسایی و دستگیر کنند . با پذیرفتن این پیشنهاد از طرف داگ ، پریزوایر وی را با دستگاهی آشنا می‌کند که پیشرفته‌ترین نسل ماشین زمان ساخته شده بدست بشر بوده است . آنها تلاش می‌کنند که بتوانند با کمک این ماشین بمب‌گذار را شناسایی و دستگیر کنند؛ اما داگ با مشاهده قابلیتهای دستگاه ، تصمیم می‌گیرد پا را فراتر از این نهاده و در گذشته دستکاری کند … .

 

چگونه فیلمی را تدوین کنیم ؟ (۱۱) | روش های کار پیشنهادی ۲
ادامه
بررسی فیلم آشناپنداری
فقط یه کلمه بگو ؛ اون دختر زنده‌ست یا نه ؟!

 

یک عاشقانه‌ی هیجان انگیز به همراه غافل‌گیریهای داستانی مناسب !

فیلم آشناپنداری ، یکی از فیلمهایی‌ست که در بدو شروع ، به شدت کسل کننده به نظر می رسد و برای اینکه روی روال داستان قرار بگیرید باید حداقل ۲۰ دقیقه صبر کنید که زمان کمی نیست ؛ خب ، شاید با خود بگویید که ارزشش را ندارد ؛ اما ما اینجاییم که بگوییم دارد ! پس از اینکه داگ وارد مرحله‌ی استفاده از دستگاه ماشین زمان می شود ، به یکباره تمامی اتفاقات فیلم تغییر مسیر می دهد و کاملا هیجان و احساسی شدن تک تک صحنه ها را حس می کنید ؛ خوشبختانه این حس تا اخر فیلم همراهتان می ماند و در پایان نیز شاهد یک غافل‌گیری کوچک خواهید بود که اگر تیز باشید از قبل متوجهش خواهید شد . فیلم از لحاظ فنی نیز حرفهای خوبی برای گفتن دارد ؛ مخصوصا حرکات دوربین که در برخی موارد واقعا استادانه کار شده ؛ برای مثال ، در تعقیب و گریز اتوبانی که روایت آن در یک مکان اما دو زمان مختلف شکل می گیرد ، شاهد نبوغ و خلاقیت کارگردان و فیلمبردار اثر هستیم که توانسته حس هیجان و رمزآلود بودن را به طور همزمان اجرا کند . در کل باید گفت که با تمام ضعفها و کم و کاستی ها ، پس از گذشت ۱۲ سال از ساخت فیلم دژا وو ، دیدن آن هنوز هم برای علاقه‌مندان به دنیای فیلمهای علمی-تخیلی جذاب خواهد بود .

 

تحلیل : دلیل کنسل شدن ایرون فیست و لوک کیج چیست ؟
ادامه

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *