آن سوی آتش با همراهی کیانوش عیاری پخش و نقد می شود

فیلم آن سوی آتش ساخته‌ی کیانوش عیاری ، قرار است در کارگاه سینما-چشم با حضور فیلمساز پخش و نقد شود .

فیلم آن سوی آتش ساخته‌ی کیانوش عیاری ، با حضور خود او ، شنبه‌ی هفته‌ی آینده (نهم تیر) در کارگاه سینما-چشم ، پخش و نقد و بررسی می‌شود . اعلامیه‌ی زیر نیز برای این منظور منتشر شده است :

 

 

آن سوی آتش اثر کیانوش عیاری در کارگاه سینما-چشم

 

 

عیاری درباره‌ی این ساخته‌ی خودش گفته است :

 

” برخی می‌گفتند یک فیلمساز اهوازی به جای پرداختن به موضوع جنگ ، سراغ موضوعی بی‌ربط در دهه پنجاه رفته است . باید بگویم من به موضوعی پرداختم که از جنگ کم اهمیت‌تر نبود و شاید خود یکی از زیربناهای جنگ به شمار می‌رفت . من در شهری متولد شدم که بوی شیرین نفت در آن احساس می‌شد و هسته‌ی آن ثروت و پوسته‌ی آن فقر بود . مگر می‌شد چنین مسائلی را ندید و صرفا به جنگ پرداخت ؟ ضمن اینکه خود جنگ با این تضاد عمیق در ایران بی‌ارتباط نبود . من در دهه پنجاه شاهد بودم که چگونه اطراف این شعله‌های آتش به محلی برای خوش‌گذرانی مردم تبدیل شده بود و به این می‌اندیشیدم که تنها سهم مردم خوزستان از ثروتی که زیر پایشان بود همین نور شعله‌های آتش است . در سال ۱۳۵۰ نیز فیلمی هشت میلی‌متری و کوتاه به همین اسم یعنی آن سوی آتش ساختم و در سال ۶۵ که مجددا چنین فیلمی ساختم عده‌ای گمان بردند که قصد تکرار همان فیلم را دارم . “

 

 

عیاری درباره‌ی فیلمش گفته : من در شهری متولد شدم که بوی شیرین نفت در آن احساس می‌شد و هسته‌ی آن ثروت و پوسته‌ی آن فقر بود . مگر می‌شد چنین مسائلی را ندید و صرفا به جنگ پرداخت ؟!

 

 

جلسه‌ی پخش و نقد و بررسی آن سوی آتش ، روز شنبه نهم تیر ساعت ۱۵ در کارگاه سینما-چشم به نشانی خیابان پاسداران ، گلستان دوم ، پلاک ۱۲۰ برگزار می‌شود .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • خبر
  • آن سوی آتش با همراهی کیانوش عیاری پخش و نقد می شود