سیندی مون یا سیلک کیست؟ | به بهانه‌ی فاز جدید فیلم‌های سونی

احتمالا شما هم از زمانی که مشخص شده سونی قرار است فیلمهای جدیدی از دنیای مارول (مخصوصا دنیای اسپایدرمن) بسازد، در به در به دنبال این بودید که پیشینه‌ی این شخصیت‌ها را بیابید و بفهمید که داستان زندگی آن‌ها چیست؛ برای شما خب خوبی داریم! دیگر لازم نیست زبان انگلیسی خود را تقویت کنید تا بفهمید کامیک‌های مختلف و طولانی درباره‌ی این کاراکترها چه می‌گوید؛ ما برای شما این کاراکترها را به طور خلاصه و زبان شیرین فارسی معرفی می‌کنیم. پس بیایید با سیندی مون شروع کنیم!

سیندی مون از کجا آمد؟

سوال خوبی‌ست! سیندی مون یا سیلک یک ابرقهرمان کره‌ای آمریکایی است که توسط دن اسلات و هامبرتو راموس، در سال ۲۰۱۴ و در اولین شماره از سری کامیک‌های اسپایدرمن شگفت‌انگیز حضور یافت. اولین حضور او به صورت یک کامئو بود و در واقع آن قدر در تاریکی و تکاپو بود که حتی نمی‌شد صورتش را تشخیص داد! سپس چندوقت بعد، در چهارمین شماره از اسپایدرمن شگفت‌انگیز، بالاخره توانستیم صورت سیندی مون را ببینیم و اینجا بود که مشخص شد او یک آسیایی-آمریکایی است. سیندی مون پس از این کامیک در سری کامیک‌های گناه اولیه شرکت داشت و سپس، کامیک‌های مستقل خودش را دریافت کرد. سیندی مون به علت پیشینه‌ی داستانی و چالش‌هایی که پیش‌رویش قرار داشت، به شخصیتی محبوب تبدیل شد و توانست جای پای خودش را در کنار اسپایدرمن محکم کند.

 

سیندی مون

 

مختصرنامه‌ای از زندگی سیلک!

۱۳ سال پیش، عنکبوتی به طور اتفاقی در حال رد شدن از کنار یک منبع رادیواکتیوی بود. این عنکبوت قرمز و آبی زیبا، به شدت در معرض اشعه‌های این منبع قرار گرفت و ژن‌هایی جهش یافته پیدا کرد. او در ادامه‌ی راهش وقتی به جوانی به نام پیتر پارکر رسید، دلش نیامد که قدرتش را به اشتراک نگذارد و به بهترین شکل ممکن پیتر را نیش زد. این داستان تا به اینجا برای همه‌ی طرفداران آشنا بوده؛ اما چیزی که مارول در تمام این سال‌ها از ما مخفی کرده بود، این است که این عنکبوت، قبل از اینکه بمیرد، در راهش به دختری به نام سیندی مون نیز برخورد کرد و به علت اینکه دنبال انجام کار خیری قبل از مرگ بود، نیشی هم بر دستان سیندی زد!

 

سیندی مون

 

پس از گذشت چند وقت، سیندی مون متوجه می‌شود که قدرتهایی شبیه به عنکبوت پیدا کرده است؛ او می‌تواند از هر سطحی بالا برود، با سرعت فوق‌العاده بالایی حرکت کند، با دستانش یک اتوموبیل را از جایش بلند کند و از همان دستان قوی، تار عنکبوت تولید کند! او که نوجوانی کم سن و سال است، شروع به استفاده از قدرتهایش می‌کند و از آن‌ها نهایت استفاده را می‌برد. تا اینکه روزی، بیزنس‌منی به نام ازکیل (شخصی که قدرتهایی شبیه به سیندی و پیتر داشت و برروی قدرتهای ابرانسانی آزمایش می‌کرد) سر می‌رسد و به سیندی مون و خانواده‌ش پیشنهاد می‌دهد که سیندی را تحت آموزش خودش قرار داده و به او روش استفاده از قدرتهایش را یاد بدهد. پس از ۶ سال تمرین در کنار ازکیل، خون‌آشامی به نام مورلان از تاریکی به بیرون خزیده و ادعا می‌کند که باید تمام عنکبوت‌ها را از روی زمین محو کند تا زمین پاک شود! ازکیل که از این واقعه به شدت می‌ترسد، سیندی مون را در مکانی حفاظت شده زندانی می‌کند.

 

سیندی مون
روش تارافکنی سیندی مون در میان هم‌نوعانش شگفت‌انگیز است!

 

۷ سال از زندانی شدن سیندی می‌گذرد. پیتر پارکر در معرض قدرتی آسمانی قرار می‌گیرد و تصاویری به او الهام می‌شود. او در این تصاویر، سیندی مون را می‌بیند که در معرض نیش عنکبوت قرار گرفته و سپس محل زندانی شدن او را مشاهده می‌کند. پیتر برای تحقیق بیشتر به آن محل رفته و پس از درگیری با سربازان ازکیل، موفق می‌شود که سیندی را فراری دهد. سیندی پس از آزاد شدن، شروع به سرزنش پیتر می‌کند و می‌گوید که همه چیز تقصیر اوست! پیتر به او می‌گوید که مورلان مرده است. سیندی پس از اینکه کمی آرام می‌شود، تصمیم میگیرد به نیویورک بازگردد. سیندی لباسی از جنس تار عنکبوت برای خودش درست می‌کند و نام خودش را سیلک می‌گذارد. با اینکه پیتر به او می‌گوید که مورلان مرده، سیلک خودش می‌خواهد از این موضوع مطمئن شود پس جست‌جویش برای یافتن مورلان و همچنین یافتن خانواده‌اش را آغاز می‌کند. او در یک کانال تلویزیونی مشغول به کار می‌شود تا از منبع اطلاعاتی آن‌ها برای پیش‌بردن کارهایش استفاده کند. همچنین مشخص می‌شود که به دلیل اینکه عنکبوتی که پیتر و سیندی مون را گزیده یکی بوده، این دو در زمانی که بهم نزدیک هستند، از لحاظ عاطفی بسیار به هم وابسته می‌شوند!

 

سیلک و اسپایدرمن

 

سیندی مون چه قدرتهایی دارد؟

سیندی مون یا سیلک توانایی‌هایی مشابه به اسپایدرمن دارد؛ او سریع، قوی و چالاک است و در مبارزه‌ی تن به تن بسیار ماهر‌. البته باید گفت که سیندی به شدت از پیتر سریع‌تر است اما قدرت بدنی‌اش کمتر می‌باشد و اینکه پیتر برای تارافکنیدن نیاز به ساخت دستگاه مصنوعی دارد اما بدن سیندی مون به صورت ارگانیک (!) تار تولید می‌کند. سیندی حافظه‌ی تصویری بسیار قوی‌ای دارد و هیچ‌گاه چیزهایی را که دیده فراموش نمی‌کند. او همانند پیتر به حس عنکبوتی نیز مجهز است. البته باید گفت که حس عنکبوتی سیلک بسیار دقیق‌تر از اسپایدرمن است و محدوده و قدرت بالایی را در خود گنجانده است‌.

 

سیندی مون

 

ماه‌تاب دنیای اسپایدرمن

در صورت تایید نهایی، قطعا ورود سیندی مون به دنیای سینمایی اسپایدرمن بسیار جذاب است. اول از همه اینکه این شخصیت، ریشه‌ای آسیایی دارد و می‌توان یک کاراکتر آسیایی را در نقش اصلی یک فیلم کامیک‌بوکی مشاهده کرد که برای جهانی شدن آن اتفاق خوبی‌ست. دوما اینکه ورود سیندی مون یا سیلک به دنیای سینمایی مارول، می‌تواند به این معنا باشد که کم کم قرار است به دنیای جذاب و گیج‌کننده‌ی “اسپایدر-ورس” یا دنیای اسپایدرمن‌ها وارد شویم. مارول هم اکنون در انیمیشن جدیدش به این کار پرداخته است اما اینکه بتوانیم این شخصیت‌ها را به صورت یک‌جا در یک فیلم سینمایی ببینیم، قطعا برای طرفداران اتفاقی هیجان‌انگیز می‌باشد.

 

سیندی مون/تیفانی اسپنسن
در آخر، خوب است بدانید که تیفانی اسپنسن چینی در دو فیلم از دنیای سینمایی مارول نقش سیندی مون را ایفا کرده است! البته باید گفت او قدرت خاصی ندارد و فعلا یک دانش‌آموز است که از قضا، هم‌کلاسی پیتر پارکر نیز می‌باشد. باید دید که آیا از اسپنسن برای ایفای نقش فیلم مستقل سیلک استفاده می‌شود یا خیر.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *